Wózki wykonujemy na wymiar dla każdego psa indywidualnie. Małe i duże dla psów o wadze 3 – 40 kg. Prezentacja wózka inwalidzkiego, gdzie niesprawne tylne łapy są w sposób trwały oddzielone od podłoża. Spoczywają na siatce. Pies jest w przysiadzie lub półprzysiadzie w zależności od napięcia szelek w których jest zapięty.
1 – uchwyt na kark, wykonany z odpornego na uszkodzenia tworzywa, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody dla Twojego pieska. Na uchwyt dodatkowo stosujemy jeszcze gąbkę ochronną, widoczną na innych zdjęciach.
2 – solidnie wykonana rączka gwarantuje ewentualną pomoc psu przy pokonywaniu przeszkód w terenie jak dołki, krawężniki, kamienie, schody itp.
3 – regulowane elementy wózka umożliwiają idealne dopasowanie do Twojego pieska. Wózek posiada niewielką regulację długości i wysokości. Pomaga w dopasowaniu do psa również regulowana uprząż składająca się z szelek na których pies jest zawieszony, jak również regulowany pas na pierś psa i regulowany pas podtrzymujący korpus psa od dołu.
4 – osłony na szelki maksymalizują komfort,
5 – podpórka pod nogi (dotyczy tylko wózków inwalidzkich), zabezpiecza niesprawne łapy psa przed urazami o podłoże, bardzo łatwa w utrzymaniu czystości,
6 – pełne kółka FVA, bardzo trwałe o średnicy 10, 17, 28 cm (w zależności od wielkości wózka) osadzone są na pręcie fi 8 – 10 mm (aluminium lub stal kwasoodporna) gwarantując stabilność.
7 – wózek wykonany jest w całości z pręta fi 6 – 8 mm ze stali kwasoodpornej (tzw. „nierdzewka”). Wózki dla bardzo małych psów i kotów wykonane są z pręta aluminiowego. Oś na kółka wykonana z pręta fi 8 – 10 mm.
Prezentowane zdjęcia przedstawiają jeden z wykonanych przez nas wózków, niemniej mają charakter poglądowy. W zależności od realizowanego wózka – jego rozmiaru, funkcjonalności (inwalidzki lub rehabilitacyjny) poszczególne elementy wózka mogą odbiegać od prezentowanych zdjęć, tak by wózek spełniał maksymalnie swoje walory użytkowe.
Oferujemy wózki inwalidzkie, gdzie tylne (niesprawne) łapy oparte są o siatkę, tak by tylne łapy nie ocierały o podłoże oraz wózki rehabilitacyjne (a właściwie rehabilitacyjno – inwalidzkie, bowiem ten wózek jest dwufunkcyjny).
Wózek rehabilitacyjny dla psa
Funkcja rehabilitacyjna – pies ma możliwość delikatnego chodzenia, a właściciel pieska decyduje o rozkładzie sił nacisku pomiędzy kończynami a kółkami. Jest to swojego rodzaju „chodzik”. Dozowanie nacisku na łapy realizowane jest poprzez odpowiednią regulację szelek na których pies jest umocowany.
Funkcja inwalidzka – przesuwając podpórkę na dole wózka do przodu w kierunku kółek pies ma możliwość oparcia tylnych (niesprawnych) łap o tę podpórkę od góry.
Poniższe zdjęcia powinny doskonale zobrazować funkcję rehabilitacyjną i inwalidzką wózka rehabilitacyjnego:
Przykładowe zdjęcia wózków inwalidzkich:
Przykładowe zdjęcia wózków z funkcją inwalidzko – rehabilitacyjną: